Tokarki CNC

   Proponowane przez nas tokarki kłowe sterowane numerycznie (CNC) – (ze skośnym łożem)  – to obrabiarki dokładne o solidnej i trwałej konstrukcji,  wyprodukowane przez jednego z wiodących producentów na rynku słowackim. Fabrykę, która może poszczycić się ponad 100-letnią tradycją i historią, dzięki której gwarantuje swoim produktom wysoką jakość i ich niezawodność. To co  wyróżnia produkowane w niej obrabiarki to fakt, iż w 100% są wyprodukowane z europejskich komponentów,  a dostosowując się do wymogów związanych z wprowadzaniem dyrektyw UE maszyny te posiadają, energooszczędne rozwiązania oraz są przyjazne dla środowiska naturalnego. Ponadto producent stara się wprowadzać innowacje dzięki którym unowocześnia swoje produkty.

   Wielu klientów potrafiących docenić te fakty wybiera obrabiarki wyprodukowane przez TRENS SK as (dawny  TOS TRENS), w tym również klienci z Polski na przestrzeni kilkudziesięciu lat zakupili setki maszyn tej firmy.

 Proponowane w naszej ofercie tokarki kłowe CNC w zależności od typu/modelu posiadają unikalne cechy, które sprawiają, że te centra obróbkowe są szczególnie wskazane do wykorzystania w produkcji zarówno średnioseryjnej, jak i  wieloseryjnej a dokładność toczenia predestynuje je również do toczenia plastikowych przedmiotów o skomplikowanych kształtach geometrycznych.

   Obrabiarki te, łącznie z zastosowaniem ciągłych podajników przedmiotów obrabianych oraz urządzeń odbierających części, mogą pracować w trybie całkowicie automatycznym. Metoda ta pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności produkcji podczas obrabiania elementów takich jak pierścienie łożyskowe, kryzy lub wałki dla przemysłu samochodowego.

   Kolejne z naszej oferty tokarki numeryczne serii SE to maszyny (z łożem poziomym), które przeznaczone są do dokładnej obróbki detali wałów i połączeń kołnierzowych, w produkcji krótkich i średnich serii. Na maszynach tych można obrabiać powierzchnie zewnętrzne i wewnętrzne, walcowe, kulowe i stożkowe, nacinać gwinty wewnętrzne i zewnętrzne oraz wiercić otwory w osi wrzeciona. Konstrukcja maszyn odznacza się prostą obsługą. Tworzenie programów obróbki części jest proste i nie wymaga specjalisty – programisty. Masywne łoże, wysoka moc silnika, w połączeniu z pozostałymi parametrami technicznymi, gwarantują szerokie wykorzystanie obrabiarki serii  SE  NUMERIC. Koncepcja i wykonanie maszyn odpowiadają wymaganiom i przepisom UE. Zaprojektowane zostały do obróbki dokładnej zarówno prostych elementów jak i części metalowych i plastikowych o skomplikowanych kształtach. Sterowanie może być realizowane zarówno w trybie automatycznym przy pomocy elektronicznych pokręteł jak i w cyklu automatycznym przy wykorzystaniu najnowszego systemu sterowania.

   Konstrukcja maszyn serii SE  NUMERIC pozwala na produkcję różnych wersji maszyny o szerokim zakresie wyposażenia dodatkowego, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów umożliwiając optymalne wykorzystanie obrabiarki w obróbce wałków lub kryz.

   Tokarki serii SE  NUMERIC zostały zaprojektowane zarówno do pracy manualnej  jak i do sterowania cyfrowego w zależności od kształtu przedmiotu obrabianego oraz wymagań. Po krótkim przeszkoleniu jej Operator jest w stanie osiągnąć lepszą dokładność oraz wysoką powtarzalność produkcji.

Tokarka CNC – SBL 300 CNC Ø530 L=500
Tokarka CNC – SBL 500 CNC Ø630 L=750-1500
Tokarka CNC – SBL 700 CNC Ø750 L=2000
Tokarka CNC – SBE 300 CNC 500mm 

 

 

 

 

 

 

Tokarka CNC – SE 320 NUMERIC Ø320 L=750
Tokarka CNC – SE 520 NUMERIC Ø520 L=1000-1500