Szlifierki kłowe

   Szlifierki kłowe  –  Seria  TOS – BU

Szlifierki kłowe  – seria BU – to maszyny solidne, trwałe i dokładne, wyprodukowane przez producenta z Czech, który może poszczycić się mimo zmian geograficzno-politycznych, ponad 100-letnią tradycją, która daje gwarancję wysokiej jakości i niezawodności. Marka TOS jest znana i doceniana za swoje walory techniczno-konstrukcyjne również na rynku Polskim. W wielu naszych fabrykach można spotkać się ze szlifierkami oznaczonymi marką TOS Česka Republika, TOS Čelakovice,  a także pod obecną nazwą holdingu Slovackie strojirny a.s., w skład którego wszedł również zakład z Čelakovic. Fabryka gwarantuje, iż wszystkie wyprodukowane przez nią obrabiarki spełniają wymogi związane z posiadaniem znaku “CE”, są przyjazne dla obsługujących je operatorów oraz dla środowiska.

   BUA 25B NC / CNC/500/750/1250 Practic/Profi

Szlifierki kłowe – seria BUA 25B NC Practic/Profi – przeznaczone są do wydajnego i bardzo dokładnego szlifowania. W wykonaniu specjalnym również do szlifowania wewnętrznego.

Detale można mocować między kłami lub jednostronnie – do wrzeciennika zabierakowego.

Szlifierki w wykonaniu podstawowym wyposażone są w następujące programy:

szlifowanie wzdłużne i szlifowanie poprzez zacinanie, szlifowanie poprzez zacinanie przez oscylację stołu, poprzez zacinanie postępowe z następnym przeszlifowaniem wzdłużnym, szlifowanie prawego czoła detalu z możliwością oscylacji wrzeciennika szlifującego, wzdłużne szlifowanie stożków poprzez interpolację liniową, szlifowanie promieni poprzez interpolację kołową oraz programy dla różnych sposobów obciągania ściernicy.

System sterowania umożliwia dowolne programowanie i podłączenie zdalnej diagnostyki.

   BUB 40/50 B NC / CNC/1000/1500/2000/3000, Practic/Profi/Multi

Szlifierki kłowe do wałków – seria BUB 40/50B NC / CNC Practic/Profi/Multi – są  przeznaczone do szlifowania zewnętrznego przedmiotów obrabianych umieszczonych pomiędzy kłami lub pobieżnie w uchwycie zaciskowym (wyposażenie specjalne) we wrzecienniku zabierakowym, z możliwością stopniowego szlifowania wgłębnego, szlifowania wzdłużnego z ruchomym stołem i szlifowania wgłębnego ze stołem nieruchomym lub oscylującym. W wypadku umocowania pomiędzy kłami możliwe jest szlifowanie wzdłużne przedmiotów obrabianych cylindrycznych i stożkowych w zakresie skręcenia stołu górnego. Stożki o wyższym pochyleniu można szlifować wzdłużnie wyłącznie w wypadku przedmiotów przymocowanych pobieżnie. Stożki o wyższym pochyleniu w wypadku przedmiotów umieszczonych pomiędzy kłami można szlifować wgłębnie przy skręconym wrzecienniku szlifierskim, o ile długość powierzchniowej prostej stożka przedmiotu nie przekroczy szerokości tarczy narzędzia szlifierskiego. Szlifierki serii BUB są przydatne do dokładnego i wydajnego szlifowania jednostkowego oraz seryjnego.

Przy użyciu szlifierek kłowych serii BUB powierzchnie czołowe przedmiotu można szlifować za pomocą strony bocznej tarczy szlifierskiej lub przy zamocowaniu pobieżnym i skręceniu wrzeciennika zabierakowego o 90° w lewo za pomocą obwodu tarczy szlifierskiej.

Szlifierki z serii BUB nadają się szczególnie do wydajnego i precyzyjnego szlifowania przedmiotów zarówno w produkcji seryjnej jak i jednostkowej lub małoseryjnej.

Podczas szlifowania przedmiotów o tych samych średnicach w ramach jednej serii można zastosować sterowany przyrząd pomiarowy (inne wykonanie).

W szlifierkach w wykonaniu podstawowym (tarcza szlifierska z lewej strony wrzeciennika szlifierskiego) można zastosować urządzenie do szlifowania wewnętrznego otworów (wyposażenie specjalne).

   BUC 63/85 C NC/CNC 2000/3000/4000/5000/6000 Practic / Profi / Multi

Szlifierki serii BUC są przede wszystkim przeznaczone  do automatycznego stopniowego numerycznie sterowanego szlifowania większej ilości zewnętrznych płaszczyzn walcowych o różnych średnicach oraz przyległych powierzchni czołowych i promieni przy jednym a nawet dwóch mocowaniach detali większych rozmiarów i większym ciężarze. System CNC umożliwia automatyczne obciąganie ściernicy i kompensuje jej ubytek. Maszyny szlifują również zewnętrzne powierzchnie stożkowe, a przy użyciu wyposażenia specjalnego także walcowe i stożkowe powierzchnie wewnętrzne otworów. Maszyny serii BUC są przydatne do wgłębnego i wzdłużnego szlifowania wraz z postępowym szlifowaniem zacinaniem z przeszlifowaniem wzdłużnym. Przysuw wrzeciennika szlifującego i stołu wykonywane są za pomocą elektrycznych serwosilników i śrub kulkowych. Wykonanie CNC steruje system Siemens Sinumerik 810D, który umożliwia nawet kształtowe szlifowanie powierzchni w osiach X (przysuw wrzeciennika szlifującego) i Z (posuw stołu z detalem).

Największa odporność na wibracje i maksymalna sztywność maszyn osiągnięte zostały dzięki nowej specjalnej konstrukcji metodą elementów końcowych. Na prowadnicach dolnego stołu zastosowane jest ślizgowe tworzywo sztuczne. Napęd wrzeciennika zabierakowego, wg zupełnie nowej koncepcji, zapewniony jest elektrycznym serwonapędem poprzez pośredni wał w łożyskach z ustawieniem luzu i napędem specjalnymi zębatymi pasami napędowymi, przeznaczonymi do pracy z dużym obciążeniem.

Również dzięki konstrukcji osłon maszyny, z możliwością od poszczególnych osłon poprzez półkabinę aż do kabiny pełnej, przy zabezpieczeniu wszelkich dostępnych miejsc, wraz z przemyślanym systemem odsysania i szeregiem innych elementów oferujemy bezpieczne maszyny, która nie zanieczyszczają środowiska.

 

Uniwersalna szlifierka kłowa BUA 25 B NC
Uniwersalna szlifierka kłowa BUA 25 B CNC /1250 Practic
Uniwersalna szlifierka kłowa BUC 63C NC/CNC
Uniwersalna szlifierka kłowa BUC 63C NC/2000
Szlifierka kłowa do wałków BUB 40B NC / CNC  PRACTIC / Profi / Multi
Szlifierka kłowa do wałków BUB 40B NC / 1500 Practic
Szlifierka kłowa do wałków BUB 50B CNC / 1500 Multi
Szlifierka kłowa do wałków BUB 50B NC