Tokarki CNC ciężkie

   Tokarki kłowe uniwersalne – ciężkie – serii SUA to maszyny solidne, trwałe i dokładne, wyprodukowane przez producenta z Czech, który może poszczycić się mimo zmian geograficzno-politycznych, ponad 100-letnią tradycją, która daje gwarancję wysokiej jakości i niezawodności. Marka TOS jest znana i doceniana za swoje walory techniczno-konstrukcyjne również na rynku Polskim. W wielu naszych fabrykach można spotkać się z tokarkami oznaczonymi marką TOS Česka RepublikaTOS Čelakovice,  a także pod obecną nazwą holdingu Slovackie strojirny a.s., w skład którego wszedł również zakład z Čelakovic. Fabryka gwarantuje, iż wszystkie wyprodukowane przez nią obrabiarki spełniają wymogi związane z posiadaniem znaku „CE”, są przyjazne dla obsługujących je operatorów oraz dla środowiska.

   Numerycznie sterowane tokarki uniwersalne kłowe przeznaczone są do obróbki zgrubnej i wykańczającej detali o kształcie wałowym oraz kołnierzowym oraz do skrawania gwintów, wiercenia, toczenia stożków i różnych kształtowo powierzchni rotacyjnych. Napęd silnika głównego 30 kW umożliwia wydajne toczenie przedmiotów obrabianych o wadze do 6000 kg bez podpórki i 8000 kg z podpórką, a w wykonaniu specjalnym przy niektórych modelach serii do 12000 kg.

Możliwe jest osiągnięcie momentu skręcającego na wrzecionie 6300 Nm.

   Tokarki posiadają bardzo sztywne łoże poziome. Powierzchnie prowadnic są hartowane i szlifowane, powierzchnie współpracujące sani wzdłużnych pokryte są tworzywem TURCITE B, żeby zapobiec ruchom skokowym przy małych posuwach.

   Tokarki  posiadają automatyczne sterowanie cyklu, co można osiągnąć dzięki systemowi SIEMENS. Tokarki serii SUA wyposażone są w zadaszenie ochronne uchwytu zaciskowego, zamknięte zadaszeniem przestrzeni roboczej.

   Zaletą ich, jest automatyczne hydrauliczne przełączanie 3-ch stopni przekładniowych. W tych 3-ch stopniach są obroty wrzeciona zmieniane spójnie. Posiadają silnik główny firmy SIEMENS. Napęd posuwu wzdłużnego – oś Z – wykonywany jest za pomocą serwonapędów SIEMENS oraz śrub kulkowych. W przypadku wykonania ponad 3500 mm napęd wykonany jest przez szafę suportową z pomiarem luzu, poprzez grzebień zębaty. Napęd posuwu poprzecznego – oś X – wykonuje serwonapęd bezpośrednio na śrubę kulkową.

   Odczyt obu posuwów wykonują czujniki rotacyjne umieszczone na serwonapędach. Tokarki serii SUA o większych długościach toczenia (oś Z) są wyposażone w odczyt wzdłużny bezpośredni, za pomocą liniału.

   Monitor oraz pulpit systemu sterującego wbudowany jest do szafy sterowania, która umieszczona jest przed osłoną przestrzeni roboczej.

   Tokarki można wyposażyć w specjalny dodatkowy osprzęt i wyposażenie, które zostanie skonstruowane specjalnie na życzenie klienta wraz z transporterem wiórów.

   W celu uniknięcia zagrożenia przy obsłudze obrabiarki, wszystkie miejsca mogące stanowić potencjalne zagrożenie zostały osłonięte, a otwierane osłony są wyposażone w wyłącznik bezpieczeństwa.

Ciężka tokarka CNC – SUA 125 Numeric

Ciężka tokarka CNC – SUA 150 Numeric

Ciężka tokarka CNC – SUA 170 Numeric