Automaty tokarskie wielowrzecionowe

Wśród obrabiarek wielowrzecionowych posiadamy w naszej ofercie automaty tokarskie, produkowane również w wersji CNC.

Aby zapoznać się z poszczególnymi typami automatów tokarskich i ich zakresem, zapraszamy Państwa do odwiedzenia kolejnych podstron.

– Seria MORI SAY AC, SAC, CNC

Automaty tokarskie MORI SAY  to maszyny niezwykle solidne, trwałe oraz dokładne. Ich producentem jest fabryka zlokalizowana w Czeskiej Republice, sięgająca swoich początków w roku 1903, kiedy to powstał pierwszy warsztat mechaniczny do produkcji części zamiennych. Dziś firma TAJMAC-ZPS posiada trzy wydziały, własną odlewnię, hale produkcyjne i zatrudnia kilkaset pracowników.

Jej produkty są znane i wyróżniane na targach branżowych, między innymi za jakość, innowacyjność która jest stosowana na dotychczasowo produkowanych centrach obróbkowych oraz na produkcji zupełnie nowych modeli.

Fabryka gwarantuje, iż wszystkie wyprodukowane przez nią obrabiarki spełniają wymogi związane z posiadaniem znaku “CE”, są przyjazne dla obsługujących je operatorów oraz dla środowiska.

Automaty tokarskie MORI SAY to obrabiarki, które są wyposażone w 6-ć lub 8-em wrzecion dla opracowania prętów o średnicach 20, 32, 42, (48),  57, 67 mm. Obrabiarki MORI SAY mają możliwość obracania bębna wrzeciona zawsze o jeden roboczy punkt. Ustawienie obrotów jest prowadzone płynnie silnikiem.

Czasy robocze (przesuwy) są uzależnione od oddzielnego napędu regulowanego, który umożliwia ustawienie czasu roboczego (posuwu) w całym przedziale reżimu roboczego oraz dla ustawiania.

Są dostosowane dla instalacji dodatkowego/opcjonalnego wyposażenia oraz do podawania prętów w III. punkcie roboczym.

Funkcyjne ruchy tworzone są mechanicznie, rotacyjnie przekładniami zębatymi prostymi przez ustawiane tarczowe mechanizmy z wymiennymi tarczowymi krzywkami. Sterowanie ogranicznika jest mechaniczne.

Maszyny są produkowane także wersji CNC.

Na prawej stronie podstawy maszyn ulokowana jest szafa napędów, po lewej stronie szafa wrzecion z bębnem wrzeciona. Obie szafy są połączone na górze.

Automaty Tokarskie 6-cio I 8-mio wrzecionowe