Wiertarki słupowe i stołowe

+++Wiertarki słupowe i stołowe to kolejne produkty w naszej ofercie od czeskiego producenta, dawniej w strukturach TOS, a jego ponad 80-letnia tradycja daje gwarancje wysokiej  jakości i niezawodności. Na terenie Polski przez ostatnie kilkadziesiąt lat zostały sprzedane tysiące maszyn tej firmy. Maszyny solidne, trwałe i dokładne w 100% wyprodukowana w firmie HELTOS.

+++Wiertarki typoszeregu CANIS i VEGA przeznaczone są do wiercenia, rozwiercania i gwintowania w produkcji jednostkowej i seryjnej. Wiertarki te mają płynną zmianę obrotów, która w przypadku typu CANIS zabezpieczana jest za pomocą wariatora, a w przypadku typu VEGA przetwornicą częstotliwości. Korpus wrzeciennika jest monolityczną całością, która zapewnia sztywność konstrukcji i niezawodność eksploatacyjną.

+++Do napędu szybkości wykorzystywane są dwie możliwości. Napęd pasem klinowym w wykonaniu TAURUS lub przekładnia kołem zębatym w przypadku wykonania SIRIUS. Wrzeciennik jest pionowo przestawiany i obrotowy na kolumnie. Maszyna wyposażona jest w przetwornicę częstotliwości, która za pomocą dźwigni preselekcji daje maszynie dwa szeregi obrotów w zakresie 80-2800 obr./min. Korpus wrzeciennika w odróżnieniu od swoich poprzedników był zmieniony na monolityczną całość. Przekładnia posuwu maszynowego jest zupełnie nowej konstrukcji, przełączana jest za pomocą dźwigni posuwu ręcznego i przyciskiem na panelu sterowania.

 

Do średnicy 25 mm

Do średnicy 32 mm

Do średnicy 40 mm