Prasy

 

+++Nasza oferta zawiera również prasy do plastycznej obróbki metalu. Wśród nich można znaleźć prasy mimośrodowe,  prasy hydrauliczne oraz prasy do montażu i demontażu zestawów  kolejowych.
W celu zapoznania się z poszczególnymi prasami zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych podstron.

– Prasy mimośrodowe

+++Prasy mimośrodowe  – seria LEN – to urządzenia o bardzo solidnej i trwałej konstrukcji, wyprodukowane przez producenta ze Słowacji, w zakładzie którego początki działalności sięgają roku 1630. Mając tak długą historię oraz przechodząc różne zmiany geograficzno-polityczne, restrukturyzacyjno-organizacyjne zakład produkcyjny może poszczycić się wieloletnią tradycją, która daje gwarancję wysokiej jakości i niezawodności. Producent pras mimośrodowych znany jest od kilu lat pod obecną marką TOMA TRADING s.r.o. , a z uwagi na obecność jego produktów na rynkach od pokoleń, jest ceniony za swoje walory techniczno-konstrukcyjne, również na rynku Polskim. W wielu polskich fabrykach można spotkać się z prasami mimośrodowymi oznaczonymi marką TOMA. Fabryka gwarantuje, iż wszystkie wyprodukowane przez nią prasy spełniają wymogi związane z posiadaniem znaku “CE”, są przyjazne dla obsługujących je operatorów oraz dla środowiska.

–  LEN 10, 20, 40 i 63 C

+++Mimośrodowe prasy przechylne typu LEN – C produkowane są w wielkościach z nominalną siłą nacisku 100, 250, 400 i 630 kN.
Przeznaczone są do wszystkich zwykłych prac prasowania na zimno – np. wycinania, przebijania otworów, obcinania, tłoczenia, prostowania, gięcia, ciągnienia płytkiego, nitowania itd.
Korpusy pras są odlewane – żeliwo szare. Dzięki temu, w porównaniu z konstrukcjami spawanymi, prasy te mają większą sztywność stojaka, mniejszy hałas oraz dłuższy okres eksploatacji – żywotności.

+++Możliwość zmiany wielkości skoku, zaciśnięcia i liczby skoków przy wystarczającym przepuście dla odprowadzenia wytłoczek, zabezpieczy użycie pras tego typu dla różnych operacji technologicznych w warunkach pracy “skoki pojedyncze” z obsługą ręczną lub w warunkach pracy “praca stała” przy użyciu urządzeń mechanicznych i automatycznych – dostarczanych na zamówienie.

– LEXN 100 C

+++Mimośrodowe prasy, typ LEXN 100 C z nominalną siłą nacisku 1000 kN przeznaczone są do wszystkich zwykłych prac prasowania na zimno – np. wycinania, przebijania otworów, obcinania, tłoczenia, prostowania, gięcia, ciągnienia płytkiego, nitowania itd.

+++Korpusy pras są odlewane – żeliwo szare. Dzięki temu, w porównaniu z konstrukcjami spawanymi, prasy te mają większą sztywność stojaka, mniejszy hałas oraz dłuższy okres eksploatacji – żywotności.

+++Możliwość zmiany wielkości skoku, zaciśnięcia i liczby skoków przy wystarczającym przepuście dla odprowadzenia wytłoczek, zabezpieczy użycie pras tego typu dla różnych operacji technologicznych w warunkach pracy “skoki pojedyncze” z obsługą ręczną lub w warunkach pracy “praca stała” przy użyciu urządzeń mechanicznych i automatycznych – dostarczanych na zamówienie.

Ponadto można zainstalować wyposażenie specjalne (opcjonalnie – na życzenie klienta) w którego skład wchodzą:
– prostowarka do materiału taśmowego – blachy
– owijak jednostronny dla blachy w kręgu
– podajnik mechaniczno-pneumatyczny
– przytrzymywacz – wyrzutnik pneumatyczny
– przytrzymywacz – wyrzutnik sprężynowy

Prasy hydrauliczne

+++Prasy hydrauliczne   – serie ZH, ZHO, ZHS – to urządzenia o bardzo solidnej i trwałej konstrukcji, wyprodukowane przez producenta z Czeskiej Republiki, obecnego na rynku od kliku dekad. Od początku swojej działalności zajmuje się rozwojem i produkcją pras hydraulicznych, urządzeń   hydraulicznych, elektronicznych systemów sterowania i hydrauliki siłowej. Stawiając na jakość swoich wyrobów PRESSHYDRAULIKA s.r.o. jest ceniona na rynkach nie tylko europejskich ale również i w innych krajach na całym świecie.

Szczególną uwagę zwraca się na zaprojektowanie prasy hydrauliczne i optymalizację konstrukcji oraz spełnienie norm bezpieczeństwa

Produkowane maszyny są przyjazne dla obsługujących je operatorów oraz dla środowiska.

–  Seria ZH, ZHO i ZHS

+++Prasy hydrauliczne przeznaczone są do szerokiego zakresu prac – obróbki na zimno i na gorąco. Do operacji takich jak prasowanie, zawijanie brzegów, zaginanie, cięcie, ciągnienie, gięcie itp. Prasy przydatne są również do różnorodnych prac montażowych i naprawczych.
Posiadają system sterujący – Siemens S7.

– Prasy do montażu i demontażu zestawów  kolejowych

+++Prasy służące do montażu i demontażu zestawów kołowych  – seria CDRA – to urządzenia o bardzo solidnej i trwałej konstrukcji, wyprodukowane przez producenta z Czeskiej Republiki, obecnego na rynku od r.1950 i posiadającego swoje oddziału na terenie Europy.

+++Program produkcji  ŽĎAS, a.s. skierowany jest na urządzenia formujące, urządzenia do kucia metalu urządzeń przetwarzania złomu, prasy hydrauliczne, urządzenia do przetwarzania wyrobów walcowanych, urządzenia do prostowania materiałów i kontroli linii prostowania do ustawiania prętów i dostawy jednostkowe walcowni.

+++Hale produkcyjne wyposażone są w wysokiej jakości maszyny do ciężkiej i lekkiej obróbki, montażu i testowania poszczególnych produktów. Nowoczesna baza projektowa i rozwojowa wraz z międzynarodowymi certyfikatami to gwarancja jakości i niezawodności.

–  CDRA  315, 500

+++Prasa CDRA przeznaczona jest do składania kolejowych zespołów kołowych, poprzez wpasowywanie na zimno bez użycia tulei prowadzących . Przed wprasowaniem elementu na drugą stronę zestawu, zestaw należy odwrócić.  Urządzenie umożliwia wpasowywanie detali również między koła. Oprócz wprasowywania urządzenie umożliwia również operację odwrotną –  wyprasowanie elementu oraz  kontrolę wprasowanych połączeń.

+++Prasa CDRA 315, 500 jest poziomej konstrukcji kolumnowej. Głównymi częściami prasy są stała, oporowa i tylna belka poprzeczna (poprzecznica) umieszczone na ramie, która jest po ustawieniu w miejscu docelowym zalewana betonem.

PRASA MIMOŚRODOWA ze sztywnym korpusem odlewanym z żeliwa szarego LEN

PRASA MIMOŚRODOWA ze sztywnym korpusem odlewanym z żeliwa szarego LEXN 100C – CE

Hydrauliczne prasy do montażu i demontażu zestawów kołowych CDRA 315, 500

 

 

+++