Szlifierki bezkłowe

 

Szlifierki bezkłowe  –  Seria  C 250 / 500 CNC

Szlifierki bezkłowe ze sterowaniem numerycznym typ C 250 CNC oraz C500 CNC przeznaczone są do dokładnego i wydajnego szlifowania zewnętrznych powierzchni rotujących z możliwością szlifowania tak sposobem przelotowym, jak i zacinającym. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w produkcji seryjnej i masowej.

Zastosowana koncepcja szlifierek bezkłowych serii „C” ze stałym wrzeciennikiem szlifującym i ruchomym wrzeciennikiem podającym oraz podstawką liniału podporowego wykorzystała i połączyła wszystkie najnowocześniejsze doświadczenia z obszaru szlifowania bezkłowego.

Maszyna jest doskonale osłonięta przed uchodzeniem aerozolu z przestrzeni roboczej do otoczenia maszyny. Łatwy dostęp do wszystkich części maszyny zapewniony jest dzięki otwieranym osłonom na całym obwodzie obudowy.

Zmodyfikowana budowa maszyn umożliwia wybór ilości sterowanych osi według potrzeb użytkownika i typu szlifowanego detalu.

Maszyny charakteryzują się zastosowanym rozwiniętym systemem komunikacji, umożliwiającym nie tylko wykorzystanie jego właściwości i parametrów  ale również możliwością dalszego poszerzania jego funkcjonalności. Oprócz zdalnej diagnostyki , maszyny są wyposażone w zdalną komunikację do obsługi – która nie polega jedynie na zdalnym sterowaniu procesem szlifowania ale jest przydatna do procesu dostrajania – ustawiania maszyn i utrzymania sprawności- usuwanie usterek. Takie rozwiązanie ułatwia i upraszcza obsługę  pod względem technicznym, jak i umożliwia szybką diagnostykę ze śledzeniem zakłóceń procesu szlifowania oraz diagnozowanie usterki z możliwością wyboru części zamiennych i kontaktu z serwisem bezpośrednio poprzez system sterowania. Maszyny można z sieciować również z wewnętrzną siecią  zakładową, pozwala to na zdalne opracowywanie i wprowadzanie danych dotyczących szlifowania kontrolę pracy maszyny. Często używaną funkcją bywa kompletne przeprogramowanie maszyny i jej parametrów – stosowane przy szybkiej zmianie typu detalu.

Szlifierka bezkłowa C250 CNC