Tokarki klasyczne ciężkie

 

  Tokarki kłowe, klasyczne serii SU to maszyny solidne, trwałe i dokładne, wyprodukowane przez producenta z Czech, który może poszczycić się mimo zmian geograficzno-politycznych, ponad 100-letnią tradycją, która daje gwarancję wysokiej jakości i niezawodności. Marka TOS jest znana i doceniana za swoje walory techniczno-konstrukcyjne również na rynku Polskim. W wielu naszych fabrykach można spotkać się z tokarkami oznaczonymi marką TOS Česka Republika, TOS Čelakovice,  a także pod obecną nazwą holdingu Slovackie strojirny a.s., w skład którego wszedł również zakład z Čelakovic.

   Uniwersalne tokarki  kłowe serii SU umożliwiają wzdłużne oraz poprzeczne toczenie detali o kształtach wałkowych o ciężarze od 6000 kg do  8000 kg   oraz kołnierzowych kształtów  o średnicy od  655 mm do 1570 mm.

  Umożliwiają gwintowanie metryczne, Whitworta, modułowe, Diametral-Pitch i Circular-Pitch w szerokim zakresie i ilości skoków.

   Tokarki serii SU posiadają łoże poziome sztywne a powierzchnie prowadnic są hartowane i szlifowane, powierzchnie współpracujące sanie wzdłużnych pokryte są tworzywem TURCITE B, żeby zapobiec ruchom skokowym przy małych posuwach.

   Możliwości tokarek serii SU poszerzone są o użycie wyposażenia specjalnego umożliwiającego toczenie, wiercenie oraz obróbkę krótkich stożków.

Uniwersalna ciężka tokarka kłowa – SU 63/6500
Uniwersalna ciężka tokarka kłowa – SU 80
Uniwersalna ciężka tokarka kłowa – SU 100H
Uniwersalna ciężka tokarka kłowa – SU 125H
Uniwersalna ciężka tokarka kłowa – SU 155H