Tokarki karuzelowe małe

   Przedstawiane przez nas tokarki karuzelowe małe Serii VSC,  to stosunkowo nowy produkt w naszej ofercie, tak dla nas jak i dla jego producenta – firmy TDZ Turn s.r.o. – z którą współpracujemy od początku jej istnienia. Producent tokarek karuzelowych Serii VSC jest czeską spółką produkującą maszyny do obróbki skrawaniem, działającą na rynku czeskim, jak i w innych krajach europejskich oraz Rosji. Firma została założona w 2006 roku, a pod obecną nazwą działa od 2011 roku.

   Premierowy pokaz nowych tokarek serii VSC miał miejsce na targach MSV Brno 2016, a my jako pierwsi i jedyni mieliśmy możliwość zaprezentować je w Polsce na targach MACHTOOL w Poznaniu w roku 2017 oraz na targach TOOLEX w Sosnowcu w tym samym roku.

   Tokarki karuzelowe serii VSC  wyróżniają się szybką oraz bardzo dokładną obróbką mniejszych serii różnych detali do wysokości do 1000 mm. Oferowane są o średnicach toczenia od 380 mm do 1100 mm, mają możliwość obrabiać detale o wadze do 4000 kg. Oferowane są w dwóch wariantach – dwuosiowym  i trzyosiowym – ze sterowaną osią „C“ z napędem narzędzi rotacyjnych.

Sterowanie maszyną zabezpiecza system sterujący Sinumerik 840 D Sl, który umożliwia proste sterowanie maszyną, dotępność serwiu oraz szeroki wachlarz funkcji i możliwości. Na życzenie Klienta można zastosować także systemy sterujace Fanuc.

Wielką zaletą tokarek karuzelowych VSC jest automatyczny 12-to lub 16-to miejscowy magazyn narzędzi usytuowany poza przestrzenią roboczą.

Maszyna wyposażona jest w poprzecznik ruchomy, na którym jest na stałe przymocowany wrzeciennik. Tak jest w kombinacji z wysoką masą oraz sztywnością konstrukcji, maksymalnie dokładna oraz przeznaczona  nie tylko do lżejszych detali ale także dla wielkiego obciążenia.

Obrabiarki serii VSC pracują w różnych sektorach przemysłu np. lotniczym, samochodowym, przy obróbce armatur, łożysk itp.

Mała tokarka karuzelowa VSC 600 ATC

Mała tokarka karuzelowa VSC 800 ATC