Tokarki karuzelowe duże

   Tokarki karuzelowe duże Serii VLC to obrabiarki mocne, stabilne, sztywne, z wysoką wydajnością i dokładne, a ich producentem jest nasz wieloletni partner z Czeskiej Republiki – firma TDZ Turn s.r.o. – z którą współpracujemy od początku jej istnienia.

   Producent, który jest obecny na rynku od 2006 roku, a pod obecną nazwą funkcjonuje od 2011. Znany na rynku czeskim, polskim, niemieckim oraz w Rosji. Posiada on wysoce  wyspecjalizowaną kadrę, która dokonuje modernizacji oraz wprowadza innowacje do swoich produktów, tak aby stawały się one lepsze, prostsze w obsłudze oraz bezpieczne dla obsługi i przyjazne środowisku.

  Sztandarowym produktem TDZ Turn są tokarki karuzelowe serii VLC, które są oferowane w średnicach płyty mocującej od 800 mm do 4500 mm. Posiadają  sztywną konstrukcją łoża, trawersu oraz stojaka pozwalającą na wykorzystanie maszyn do wysokowydajnych prac tokarskich, operacji zgrubnych i wykańczających małe oraz średnie serie detali typu kołnierzowego, symetrycznego, niesymetrycznego i rotacyjnego oraz temu podobnych kształtów.
Masywna konstrukcja obrabiarek zapewnia bardzo dobre właściwości mechaniczne przy zachowaniu wydajnej i dokładnej obróbki.

   Maszyny do średnicy płyty mocującej 2500 mm są jednostojakowe, a maszyny o średnicy ponad 3000 mm są dwustojakowe.

  Wykorzystany napęd główny wysokiej mocy (Siemens) i dwustopniowa skrzynia biegów ZF efektywnie przenoszą dużą moc. Główne ułożenie – łożysko krzyżowe –  odznacza się stabilnością cieplną, niewielkimi wibracjami oraz sztywnością. Osie przesuwne są dopasowane dzięki pokryciu środkiem Turcite B. Turcite B odznacza się niskim stopniem ścieralności i minimalnym wzrostem temperatury podczas ruchu osi.
HP- silnik w osi maszyny – symetryczny – rozwiązanie to gwarantuje zachowanie wysokiej precyzji obróbki. W standardowym wyposażeniu maszyny są wyposażone w magazyn 12-to lub 16-to miejscowy (u maszyn z osią „C”).

 Nowoczesna konstrukcja maszyn w połączeniu z mocnym napędem, hartowanym ślizgowym prowadzeniem, łożyskiem krzyżowym oraz następnymi nowościami konstrukcyjnymi gwarantują wysoką produktywność, dokładność a jednocześnie długoletnią stabilność parametrów.

Tokarka karuzelowa – VLC 1200
Tokarka karuzelowa – VLC 1600
Tokarka karuzelowa – VLC 2000 ATC
Tokarka karuzelowa – VLC 2500 ATC
Tokarka karuzelowa – VLC 3000 ATC